609280515 biuro-kangur@wp.pl

Posadzki / Wylewki maszynowe

Posadzki / Wylewki maszynowe

Wykonujemy dwa rodzaje wylewek/posadzek maszynowych:

  • Posadzki betonowe – wykonywane maszynowo mixokretem metodą tzw. półsuchą. Posadzki te mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz (balkony, tarasy, zadaszenia), w pomieszczeniach mokrych, wilgotnych lub suchych, narażonych na różne obciążenia. Można z nich wykonywać podkłady ze spadkiem.

Ich wytrzymałość na ściskanie wynosi od 12 do 30 MPa. Do wykonania posadzek stosujemy piasek płukany, Cement II, włókno zbrojeniowe, plastyfikatory, taśmy dylatacyjne w garażach dodatkowo maty zbrojeniowe.

Wylewki zacieramy mechanicznie dzięki czemu zyskują odpowiednią twardość i gładkość.

  • Wylewki Anhydrytowe – najlepsze rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe łączy w sobie niską grubość z bardzo dobrą przewodnością cieplną przy czym jest bardzo łatwa w aplikacji. 

Wylewki anhydrytowe mają wiele zalet. Dzięki płynnej konsystencji rury grzewcze są dobrze otulone i mają one znacznie wyższą przewodność cieplną niż tradycyjne wylewki i doskonale nadają się do systemów ogrzewania podłogowego. Wylewki anhydrytowe charakteryzują się niską kurczliwością, a co za tym idzie niską zawartością spoin. Bardzo często stosowane są w budownictwie mieszkaniowym, a także w piwnicach, biurowcach i magazynach.

Wylewki anhydrytowe z zawartością siarczanu wapnia nie są wodoodporne i nie mogą być narażone na stałą wilgoć. W domowych pomieszczeniach gdzie występuje wilgoć,  chroni się je przy pomocy odpowiednich kompozytów hydroizolacyjnych.

Wylewki anhydrytowe mają tę zaletę, że można po nich chodzić bardzo szybko po ich wylaniu, ponieważ są bardzo odporne i wytrzymałe. Krótki czas realizacji zlecenia, sprawia że prace budowlane postępują zdecydowanie szybciej. Wiecej na www.werdom.pl

Agregat posadzki